Savaitgalio pusryčiai su namuose sūdyta lašiša

Atėjus penktadieniui visi skuba kuo greičiau užbaigti darbus ir lėkti į savaitgalį. Nepaslaptis, kad dažno planuose yra savaitgalinis „brunch“ arba lėti bei sotūs pusryčiai su draugais. Mes dažnai organizuojame tokius pasisedėjimus su šeima. Kai nereikia niekur skubėti ir visas laikas priklauso tik mums.

Šiandien noriu pasidalintu su jumis vienu mėgstamiausiu savo lėtų pusryčių patiekalu – sveikuoliškais sumuštinukais su namuose sūdyta lašiša. Taip, taip, mielieji, lašišą galite pasiruošti ir patys. Pats paprasčiausias mano žinomas patiekals yra sūdyta lašiša. Jums reikės geros kokybės lašišos filė, rudojo cukraus, druskos, šiek tiek krapų bei apelsinų.

Lašišą pasiruošiu iš vakaro. File įtrinu rudojo cukraus ir druskos mišiniu. (du šaukšteliai cukraus, du druskos) Paskaninu smulkintais krapais bei uždengiu apelsino griežinėliais. Visą šitą gėrį dedu į šaldytuvą ir laikau per naktį. Ryte žuvį reikia nuplauti ir galima patiekti jūsų tobulam „brunch’ui“.

Man vėlyvieji pusryčiai neatsiejami nuo sveikuoliškų sumuštinių su lašiša. Dažniausiai paruošiu mini ingredientų asorti ir kiekvienas gali susikurti savo tobulą sumuštinį. Ingredientų asorti jums reikės:

  • Avokadų
  • Kaparėlių
  • Agurko
  • Ricotos ar kito sūrio užtepėlės
  • Humuso
  • Ridikėlių
  • Agurkų
  • Ar bet ko kito, ką mėgsta jūsų draugai 🙂

Duoną renkuosi kuo natūralesnę ir be pridėtinio cukraus. Šį kartą mano vėlyvųjų pusryčių stalo karalienė – Toste Deli. Vilniaus duonos naujiena. Aš pasirinkau avižinę rūšį, nes mano šeima pakvaišusi dėl avižinės duonos. Toste Deli yra gaminama iš specialaus raugo todėl joje nerasite pridėtinio cukraus, dėl natūralaus raugo antibakterinių savybių ji pelija daug lėčiau ir yra išskirtinai puri bei minkšta. Skanumėlis!

P.S. koks „brunch“ be Mimozos kokteilio? Joks! Prie sveikuoliškos lėtų pusryčių versijos puikiai tinka nealkoholinis kokteilis. Išsispauskite šviežių apelsinų sulčių, sumaišykite su nealkoholiniu putojančiu vyni – Voilà! Puiki mimoza be pasekmių.

Aš iš savo virtuvės ir gyvenimo išmečiau visus bereikalingus vienkartinius plastikus, todėl nuotraukoje šiaudelis – popierinis.

Linkiu jums lėto savaitgalio ir dar lėtesnių pusryčių!

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *