„Kur dingo mano motyvacija?“

Prisižadėjote sau per šiuos metus nubėgti gausybę kilometrų, numesti tuos likusius penkis kilogramus, pradėti eiti į sporto klubą, mesti saldumynus? Gal net nusipirkote abonementą į sporto klubą ir nuėjote keletą kartų, jei iš vis nuėjote? Skamba pažįstamai? Jei taip, tai šiandien pakalbėsime atvirai apie tai, kaip pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Pažink savo priešą. Kas stovi tarp tavęs ir tavo tikslo? Dažniausiai tam, kad jį pažintum užtenka vieno žvilgsnio į veidrodį. Taip, taip – tu pats. Kaip elgtis, kad pažadai nebūtų tik vėjams?

Išsikelk ne vieną, o daug mažų tikslų

Jei nuspręsime bėgioti nuo šešių kilometrų, tuomet gali būti, kad vieną kartą pabandę rinksimės sofą. Pradėkite palaipsniui atsižvelgdami į savo kūną ir jo pasirengimą. Sportuoti kiekvieną dieną? Pradėkite nuo dviejų treniruočių per savaitę ir dažninkite savo apsilankymus sporto klube arba ant kilimėlio namuose. Atminkite: per mažų tikslų nėra, yra nepasiekti tikslai.

Darykite trumpas treniruotes

Jei sportas jums naujiena – sportuokite trumpomis intensyviomis treniruotėmis. Taip pripratinsite savo kūna prie fizinio krūvio ir galėsite mėgautis po treniruotės užplūdusiais endorfinais. Kai sustiprėsite pradėkite ilginti savo treniruotes.

Susirask sporto draugę (-ą)

Nieko nėra geresnio nei teisinga kompanija, siekiant naujų tikslų. Susirask žmogų su kuriuo jus vienytų bendras tikslas. Ne tai negali būti tavo draugė, kuri visada tave išveda iš kelio. Geriau kažkas, kas turi daugiau motyvacijos ir užsidegimo nei tu. Tapsite pavyzdžiu viena kitai bei skatinsite judėti toliau.

Muzika ir dar kartą muzika

Pasidaryk dainų sąrašą, kuris tave motyvuoja ir neatsibosta. Muzika labai svarbi nes ji nulemia mūsų nuotaiką. Jei per vakarėlį nesinori šokti, reiškia groja nuobodi muzika. Taip pat ir su sportu bei bėgiojimu. Jei jausi malonumą klausydama muzikos laikas eis greičiau ir treniruotė įgaus ritmą. Vienu šūviu du zuikiai.

Visuomet koncentruokitės ne į treniruotę, bet į tai, kaip jaučiatės po sporto. Kokios emocijos užplūsta. Juk būna gera bei didžiuojatės savimi! Jei nelieka motyvacijos, tepadeda jums disciplina.

Ingrida

2 thoughts on “„Kur dingo mano motyvacija?“

  1. Ingrida, visą tai, ką parašėte, yra tiesa. Didžiausia klaida yra ta, kad dažniausiai mes norime greitų rezultatų, kaip greit numesti svorį, o ne tai, kaip numetusi, jį išlaikyti. Tuomet sportuojame netaisyklingai, dideliais svoriais, nejaučiame malonumo, nes kitą dieną viską skauda, o dar kažkas pasako, vadinasi gerai pasportavai, nes kai nieko neskauda, jaučiamės, kad treniruotė nuėjo veltui.
    Aš labai džiaugiuosi, kad teko susipažint su labai šaunia trenere. Po jos treniruočių jaučiuosi puikiai, ji pažiūri ar viską teisingai atlieku, sureguliuoja svorius, mato silpnąsias vietas, raumenukus maloniai skaudena, atradau norą vėl sportuoti. Be to ir rezultatai džiugina 😊

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *