„Kada sugrįši į save?“

Nuo pat nėštumo pradžios dažnai teko išgirsti šį klausimą. Jis buvo adresuotas ne tik man, skambėdavo gana dažnai moteriškų pokalbių pripildytose kavinėse. Na tai, brangioji, kada sugrįši į save?

Nuo pat nėštumo pradžios dažnai teko išgirsti šį klausimą. Jis buvo adresuotas ne tik man, skambėdavo gana dažnai moteriškų pokalbių pripildytose kavinėse. Na tai, brangioji, kada sugrįši į save?

Nepradėsiu plėtotis kalbėdama apie ekstremalumus per kuriuos praeina mūsų kūnas ir protas susilaukiant vaiko. Nenoriu ir kvestionuoti galimybės grįžti į save, nes nemanau, kad reikia grįžti. Verčiau kurkime save toliau, priimkime visus su pasikeitimais atėjusius niuansus ir padėkokime savo kūnui, kad jis padarė tokį žygdarbį. O kalbant apie gyvenimą po gimdymo… susikūriau sau paprastas tris taisykles.

Apranga iš SPORTLAND

Neskubėk. Vos pagimdžiusios puolame ant svarstyklių, diskutuojame, kiek kilogramų pametėme ligoninėje ir pradedame svajonę sulieknėti. Bet šis laikas yra ne apie kilogramus, vietoje auksinio medalio kūna papuošusias strijas ar pūpsantį pilvuką. Šis laikas yra apie tavo vidinę stiprybę ir meilę sau. Visų pirma – padėkok sau, o tada po truputėlį pradėk judėti tikslo link. Leisk kūnui sugyti ir pradėk nuo pasivaikščiojimų bei tempimo pratimų. Aš nėštumo metu neturėjau jėgų, todėl grįžti iki prieš tai buvusios fizinės formos užtruks. Stengiuosi savęs neversti, o judu palengva. Po gimdymo praėjus šešiems mėnesiams galiu pasakyti, kad tik dabar jaučiuosi turinti jėgų pradėti rimtai sportuoti. Prieš tai leidau savo kūnui sugyti, raumenims prisiminti, o mintims – pasimėgauti motinyste.

Meilė sau prasideda šaldytuve. Skamba keistai? Man tikrai ne. Meilė sau prasideda nuo subalansuotos mitybos ir fizinės veiklos. Stebuklų nėra. Stebuklingos tabletės neveikia, o griežtos dietos sugrįžta papildomais kilogramais. Turite nuolat maitintis sveikai. Ypatingai svarbu maitinant nepersistengti su dietomis bei badavimais. Venkite saldumynų, tuščių angliavandenių. Rinkitės pilno grūdo kepinius, baltymais praturtintus patiekalus, stenkitės vartoti sezonines daržoves bei vaisius. Pasiruoškite sveikų užkandžių sąrašą. Mano namuose visada rasite avokado, lašišos, riešutų bei špinatų. Tad alkiui užklupus aš visada galiu pasidaryti sveikuolišką sumuštinį su lašiša bei avokadu, susiplakti špinatų glotnutį ar sukrimsti saują riešutų. Neleiskite alkiui užvaldyti jūsų minčių, nepirkite nesveikų, kaloringų bei saldintų patiekalų. Gaminkite namuose.

Judesys – sveikatos šaltinis. O čia svarbiausai taisyklė. Jau minėjau, kad nėštumo metu jaučiausi išsekusi ir neturėjau energijos. Bet tai nereiškia, kad tik gulinėjau. Net jei nesportuojate ir neturite energijos – eikite pasivaikščioti su vaiku. Grynas oras bus atgaiva jūsų kūnui, o mintis prapūs gaivus rudens vėjas. Judėkite, judėkite ir dar kartą judėkite. Jei norite sveiko ir gražaus kūno – judesys yra pagrindinis ingredientas tikslo link. Žmogaus kūnas buvo sukurtas tam, kad judėtų. Savaitgalius ant sofos keiskite į savaitgalius gamtoje, nesikelkite liftu – lipkite laiptais. Keiaukite į parduotuvę pėsčiomis. Stenkitės kiekvieną dieną sužingsniuoti 10 tūkst. žingsnių. Taip pagersinsite savo kraujotaką, sustiprinsite kūną ir pasiruošite sportui.

Apranga iš SPORTLAND

Tikiuosi mano taisyklės įkvėps jus visų pirma pamilti save, o visų antra apdovanoti save judesiu ir sveiku maistu. Išsikelkime realius tikslus sau ir mėgaukimės sveiku kūnu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *