Aktyvi mama!

Karantinas tikrai nereiškia, kad namuose teks nuobodžiauti. „Su Ingrida“ tinklaraščio idėja ir prasidėjo nuo to, jog norėjau kalbėtis su moterimis apie sveiką gyvenimo būdą paprastai. Apie tai, kad nebūtina turėti asmeninio trenerio ar lankytis brangiuose sporto klubuose. Sveikata ir aktyvumas yra ranka pasiekiamas, tereikia noro.

Motinystė, žinoma, kiekvienai tampa didesniu ar mažesniu iššūkiu laiko sau atžvilgiu. Regis, įstringi tarp sauskelnių, košyčių ir veiklų vaikui, kai tavo pačios poreikiai nuslenka net ne į antrą, o į keliasdešimtą vietą. Tačiau, mano nuomone, šeimos gerovė prasideda nuo moters savijautos, todėl investuoti laiką į savo poreikius bei rūpestį sau yra tiesiog būtina.

Kodėl aktyvumas turi tapti mamos rutinos dalimi? Nes vaikus auklėjame ne žodžiais, bet pavyzdžiu. Jei norite, kad jūsų vaikai būtų sveiki ir aktyvūs – tokie turi būti ir tėvai. Ši mintis yra pagrindinis mano motyvatorius. Kaskart apėmus tinguliui pagalvoju apie savo dukras ir, ką jos mato namuose.

Receptas į sveiką kūną yra labai paprastas – bent 15 min. kasdienė mankšta. Jei kiekvieną dieną rasite laiko trumpam apšildyti sąnarius bei ištempti raumenis, ne ilgai trukus kūnas pats pradės prašyti aktyvesnės veiklos. Tuomet galėsite prijungti atsispaudimus, atsilenkimus bei įtūpstus.

Pradėkite nuo vaikščiojimo pėsčiomis. Vaikščiojimas yra bene saugiausias sportas. Ši veikla itin tinka mamytėms, nes visus pietų miegelius galite leisti lauke. Vaikas kvėpuos šviežiu oru, o jūs savo kūnui suteiksite bent minimalaus krūvio ir pravėdinsite mintis. Ėjimo tempą bei distancijas galite reguliuoti pagal savo savijautą bei fizinį pasiruošimą. Beje vežimas gali būti patogus pagalbininkas tempimo pratimams. Apie tai galėsiu papasakoti plačiau kitame įraše.

Ar esi aktyvi mama? Gali pradėti jau šiandien!

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *