fbt

Miegas – reikalas šventas!

Nieko nėra šventesnio už tas trapias nakties valandas, kai jūsų išvargusi galva pagaliau pasiekia pagalvę ir jūs esate pasiruošusi keliauti į sapnų karalystę. Kiekvienas turime savo miego ritualus – karštas dušas, knyga, telefonas su nesibaigiančiu „instagram“ turiniu… tačiau suskambus žadintuvui, dažnai, jaučiamės tiek pat pavargę? Jei kiekvienas rytas prasideda klausimu „kodėl?“ šis straipsnis skirtas jums.

Pastaruoju metu pastebėjau, jog dažnai prabundu paryčiais ir sunkiai užmiegu. Keletas valandų iki ryto tampa kankyne, kurios metu užmigti nepavyksta. Tokie rytai būna patys sunkiausi ir visos dienos produktyvumas – niekinis. Taip pat miego trūkumas didina apetitą ir ne bet kam, o saldumynams ir kitiems lengviems angliavandeniams. Jūsų kūnas ieško alternatyvių energijos šaltinių. Tad panagrinėkime, kodėl mažėja mūsų miego kokybė? Gal čia kalti „ritualai“ prieš miegą?

  • Jo didenybė kofeinas. Neįsivaizduojate ryto be kavos? Pakalbėkime apie tai, kada paskutinį kartą gėrėte kavos. Kofeino poveikis yra ilgalaikis, jis mūsų organizmą veikia 6 valandas po suvartojimo. Tai reiškia, kad jūsų Caffe Latte išgerta su drauge 17 val. vis dar veiks jūsų nervų sistemą 23 val. nakties. Sunku užmigti? Tikrai taip!
  • Alkoholis. Dažnai išgirsime sakant, jog išgerta vyno taurė padės užmigti. Taip tikrai alkoholis gali padėti greičiau užmigti, BET jūsų miego kokybė bus ženkliai prastesnė. Alkoholis iškreipia jūsų miego ciklus sutrumpindamas gilaus miego fazę, per kurią mes pailsime. Jei pavartojusios alkoholio dažniau prabundate, tai yra būtent todėl, kad jūs miegate būdravimo miegu. Todėl net mažiausias kiekis sugadins jūsų miego kokybę ir ryte jausitės pavargę.
  • Ekranai. Televizoriaus, planšetės ar telefono skleidžiama šviesa gali sutrikdyti melatonino (miego hormono) išsiskyrimą ir susidursite su sunkumu užmigti. Stenkitės bent 30 min. prieš miegą nežiūrėti televizijos ir jokiu būdu „neskrolinti“ savo telefono. Geriau atlikite kelis tempimo pratimus, pasikalbėkite su vyru apie praėjusią dieną, išgerkite stiklinę šilto vandens su citrina.
  • Stresas. Lenvga sakyti, kad kaltas stresas, kai dažnai stresinės situacijos – neišvengiamos. Tačiau jei prabundate nuo stresą keliančios minties ar minčių srauto, turėtumėte labiau rūpintis savimi. Jei pakeisti stresą keliančios situacijos negalite išbandykite meditaciją, meditacinę gongų terapiją ar apsilankykite pas psichologą. Mintys yra mūsų variklis, jei jos negatyvios ir kelią stresą, būtina imtis veiksmų.

Miegas – ne tik grožio šaltinis, tai taip pat mūsų sveikatos ir energijos šaltinis. Išbandykite šiuos patarimus ir tapkite energingesnės. Juk gera jaustis gerai!

Ingrida

1 thought on “Miegas – reikalas šventas!

  1. Manau, kad be paminėtų faktorių gerai išsimiegoti neleidžia per šiltas miegamasis ir reguliaraus miego tvarkaraščio neturėjimas. Pati geriau renkuosi miegoti vėsesnėje temperatūroje po šiltesniu pleduku, nei prikaitintoje patalpoje vėliau puse nakties blaškantis nuo šono ant šono.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *