Stiprinkime imunitetą

Šiandien labai sunku nepasinerti į paniką, kuri tvyro ore. Regis bandai išlikti racionalus, bet nuolat atsinaujinančios bei gąsdinančios straipsnių antraštės net ir šalčiausią protą priverčia užkaisti. Pažiūrėkime į šią situaciją kitu kampu. Situacijos niekaip nekeičia mūsų panika. Todėl siūlau giliai, giliai įkvėpti ir pagalvoti, ką iš tiesų galime padaryti.

Pirmas ir svarbiausias būdas – saviizoliacija. Taip užkirsime kelią tolesniam viruso plitimui ir padėsime gydymo įstaigoms išgyventi šią krizę. Bet dabar ne apie tai. Ne ką mažiau svarbus būdas – imuniteto stiprinimas. Vietoj to, kad valandų valandas skaitysite baisius straipsnius, siūlau imtis veiksmų jau šiandien!

Mes esame savo kūno šeimininkai ir tokiu metu privalome juo ypatingai rūpintis. Tai gi, ką aš galiu padaryti dėl savo imuninės sistemos?

  1. Fizinis aktyvumas. Karantinas nėra skirtas kiurksojimui ant sofos. Šiuo metu žmonės, kaip niekada daug kalba apie sportą namuose. Netingėkite ir mankštinkitės. Tai yra pagrindinis kelias į sveikatą. Aš pati ne kartą dalinausi su jumis savo treniruotėmis. Dalinuosi dar kartą trumpomis treniruotėmis, kurias galite atlikti kartu su visa šeima. Nuorodą rasi čia. Norite kardio treniruotės? Ją rasite čia. Darykite mankštą kiekvieną dieną, sdtipresnes treniruotes bent tris kartus per savaitę. Išjudinkite savo kūną, taip ne tik tapsite sveikesni, bet visų pirma – pozityvesni.
  2. Vartokite vitaminą C. Rekomenduojama vitamino C dienos norma suaugusiam žmogui – 60 mg, paaugliui – 50–60 mg, o vaikui – 35–45 mg. Žindančioms moterims ir rūkantiems asmenims vitamino C poreikis siekia iki 100 mg/d. Šis vitaminas veikia, kaip antioksidantas ir apsaugo jūsų ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos. Todėl įtraukite į savo ir savo artimųjų mitybą daugiau vaisių, saldžiųjų paprikų, kale kopūstų.
  3. Grūdinkitės. Eksperimentuokite su šaltu vandeniu. Pratinkitės po truputį vis vėsindami savo dušą. Kiekvieną kartą po maudynių trumpam atsukite vėsų vandenį ir apsiliekite juo visą savo kūną. Kartokite procedūrą kiekvieną rytą. Pajusite garantuotą energijos užtaisą bei suaktyvinsite kraujotaką.
  4. Išsimiegokite. Miegas yra ne tik grožio, bet ir sveiko kūno šaltinis. Pailsėję ir išsimiegoję mes esame patys darbingiausi bei nerizikuojame savo imunitetu. Lėtinis nuovargis yra toks pat pavojingas, kaip rūkymas. Stenkitės prieš miegą išvėdinti kambarį, palikite telefoną kitame kambaryje bei nežiūrėkite televizoriaus bent 30 min prieš eidami miegoti.
  5. Grynas oras. Vėdinkite kambarius kelis kartus per dieną. Jei turite galimybę – eikite pasivaikščioti ten, kur nesutiksite kitų žmonių. Puikiai tiks miškas. Grynas oras ne tik puiki meditacijos priemonė, jis stipraus imuniteto garantas.
  6. Pilnavertė mityba. Dabar itin atsakingai rinkitės maisto produktus. Vartokite daug ląstelienos turinčias daržoves bei vaisius. Gardinkite salotas sėklomis. Eksperimentuokite su chia sėklomis, jose gausu vitaminų bei mineralų. Įtraukite į savo racioną kale kopūstą, špinatus, avokadus, nesilaikykite dietų. Sveikų bei maistingų receptų rasite čia bei mano facebook paskyroje.

Nelaukite, kada bus išrasti vaistai. Būkite aktyvūs ir imkitės veiklos, kuri sustiprins jūsų imunitetą. Tik taip, visi kartu praeisime šį etapą ir tapsime dar stipresni.

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *