Tempimo pratimų nauda

Nesvarbu, ar būtume sporto profesionalė ar visiška aktyvios fizinės veiklos naujokė, visos mes žinome, kad prieš ir po treniruotės svarbu daryti tempimo pratimus. Tempimo pratimai mane lydi visą gyvenimą, iš pradžių tai būdavo apšilimas ir tempimas prieš šokių treniruotes, o dabar tai tapo neatsiejama mano gyvenimo dalis ir kiekvieną dieną skiriu šiek tiek laiko prasitempti. Žinau, kad pasakymas, jog eigoje pamatysite naudą, Jūsų gali pakankamai nepaskatinti pradėti į savo kasdienybę įkomponuoti šią veiklą, tad pateikiu net 10 priežasčių, kodėl tempimo pratimai Jums bus naudingi!

  • Raumenų atpalaidavimas po treniruotės. Ko gero visos esame jutusios tą baisų raumenų skausmą po geros treniruotės. Kartais kitą dieną pakelti rankas ar kilstelėti koją yra didesnis iššūkis nei nubėgti maratoną. Tam kad šito išvengtume, užtenka kiekvieną treniruotę baigti tempimu.
  • Raumenų apšildymas prieš treniruotę. Pradėdami savo treniruotę ne tik trumpu apšilimu, tačiau ir tempimo pratimais, sumažinsite traumos riziką bei tinkamai paruošite savo kūną artėjančiam fiziniam krūviui.
  • Tempimo pratimai ko gero geriausias būdas pagerinti savo lankstumą. Tai vienas iš geriausių ir greičiausių būdų stebėti savo kūno progresą, kadangi ir sportuodamos ir atlikdamos tempimo pratikus tikrai pastebėsite, kaip stipriai keičiasi Jūsų galimybės ir padarote vis sudėtingesnius dalykus.
  • Geresnė kraujotaka. Tempimo pratimai padeda kraujui tekėti į raumenis. Tai ne tik padeda išvengti raumenų skausmo, bet gerina bendrą mūsų savijautą. Taisyklinga kraujotaka užtikrina ląstelių atsinaujinimą ir normalią organų funkciją.
  • Taisyklinga laikysena. Nuolatiniai tempimo pratimai padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, o sustiprėję nugaros ir pečių raumenys apsaugo mus nuo kuprinimosi.
  • Atpalaiduoja protą ir mintis. Tempimo pratimai yra tam tikra jogos forma, o ypač derinami su taisyklingu kvėpavimu, jie padės atpalaiduoti mintis, stabilizuoti širdies ritmą ir sumažinti stresą, įtampą po ilgos dienos.
  • Padeda išlaikyti pastovų energijos lygį. Ko gero šį teiginį naudočiau visai fizinei veiklai bendrąja prasme, tačiau ir atsipalaidavimas po sporto darant tempimo pratimus padeda subalansuoti protą ir kūną, todėl mūsų organizmas prisitaiko, tampa gyvybingenis ir dienos eigoje mažiau jaučiamės mieguisti.
  • Giluminių raumenų išjudinimas. Niekas taip gerai nesiekia giliai esančių mūsų raumenų kaip intensyvus ir nuolat kartojami įvairus tempimai. Internete apstu įvairių pozų ir patarimų, nepatingėjus paieškoti rezultatai džiugins kiekvieną dieną!
  • Nugaros skausmo prevencija. Kai iš tiesų vargina stiprūs nugaros skausmai, būtina kreiptis į gydytoją, tačiau tam, kad apsaugtume save nuo vizito, pradėkime atlikti tempimo pratimus ir galbūt to visai išvengsime. Tempimo ir jogos pozų derinimas padeda tvirtinti nugaros raumenis ir taip apsaugo mus nuo galimų nugaros skausmų.
  • Gerinama ištvermė. Sportuojant visada pajuntame ribą, kai daugiau pratimų atliktiti tesiog nebegalime. Bet, jei savo treniruotę baigiame tempimo pratimais, po kurio laiko tikrai pastebėsime, kad ištvermė gerėja ir treniruotės laikas ilgėja.

Na, ar dar mažai priežasčių? Ko gero nepaminėjau pačios svarbiausios – tempimo pratimus atlikti iš tiesų smagu! Jie nėra sunkūs ir sudėtingi, nereikalauja iš mūsų gero fizinio pasirengimo ar daug jėgų. Tereikia trupučio laiko ir dėmesio sau, rasti patogią vietą atsigulti ir nepamiršti kvėpuoti – visą kitą kūnas padarys pats.

Bučkiai,

 

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *