Sveikos gyvensenos paslaptys

Vis dažniau sulaukiu klausimų apie savo mitybą, sporto rutiną bei sveiką gyvenseną. Paprastai, klausiate, kaip dažnai sportuoju, kiek kalorijų suvartoju per dieną ar kokius produktus sau leidžiu, ko atsisakau. Vis dėlto, visada Jums primenu, kad nėra vieno teisingo kelio, kaip gyventi, jeigu jis ne jūsų! Nėra vieno skaičiaus svoriui, kalorijoms ar sporto kartams apibūdinti, viskas priklauso nuo jūsų kūno, fiziologinių procesų, fizinio pasiruošimo, psichologinės stiprybės, gyvenimo būdo ir aplinkos.

Pavyzdžiui, aš kalorijų stengiuosi neskaičiuoti visiškai, paprasčiausiai nuolatos stengiuosi maitintis tik sveikai. Valgau labai daug daržovių ir vaisių, dažniausiai renkuosi pilno grūdo gaminius, produktus, gausius vitaminų ir ląstelienos. Daugiau valgau pirmoje dienos pusėje, o vakarais renkuosi lengvą maistą, vengiu persivalgymo ir pilnumo jausmo. Tais atvejais, kai valgau ne namuose, visada įsiklausau į savo kūną ir geriau paprašau porciją sudėti išsinešimui, net jei lieka trys paskutiniai kąsniai, nei per prievartą juos suvalgyti.

Kalbant apie sportą, ir vėl – klausau savo kūno. Būna savaičių, kai sportuoju bent 3-4 kartus per savaitę, kartais sportuoju mažiau, o kartais pavyksta pajudėti beveik kiekvieną savaitės dieną. Tai geriausias mano receptas – kažkiek pajudėti kasdien: padarau bent jau tempimo pratimus, kvailiodama su dukra pašoku priešais TV ekraną, ar pasistačiusi mašiną toliau nuo tikslo stengiuosi paeiti pėsčiomis. Kadangi nedirbu sėdimo darbo, mano kasdienybę lydi vienoks ar kitoks judėjimas.

Na, o galiausiai, tam, kad pradėtumėte savo kaitą iš tikrųjų svarbiausia ir yra tiesiog tik pradėti 🙂 Palaipsniui kūnas supranta, jog prasidėjo permainos ir parodo, kaip dažnai geba sportuoti, kiek maisto yra optimalu. Jei iki šiol judėjimas ir sveika mityba nebuvo Jūsų geriausi draugai,  o nuo rytojaus imsitės spausti save bėgiodama ir valgyti tik salotos lapus, jau po poros dienų dings ne tik motyvacija, tačiau ir gera savijauta. Svarbiausia viską daryti pamažu ir nuosekliai: pasistenkite pamažu atsisakyti saldumynų ir tuščių angliavandenių (batonų, bulkučių ir t.t.), tada pradėkite nuo vaikščiojimo ar paprastų pratimų namuose (pvz. Mano pratimai). Kai jau sustiprėsite ir matysite pirmus rezultatus natūraliai atsiras noras ir motyvacija siekti tolimesnių rezultatų. Nuo tada jau pradėkite akyliau stebėti, ką dedate į burną, valgydama gardžius kepsnius su bulvėmis ir salotomis keiskite santykį taip, kad salotos užimtų didžiąją lėkštės dalį ir t.t. Darykite viską palengva, savęs nespauskite, o kaip tik, nepamirškite kasdien pagirti už pastangas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *