Naujųjų metų DETOX

Praūžus šventiniam maratonui neretai pasijuntame apsunkę. Mitybos planas lieka antrame plane, vartojame produktus, kurių kiekvieną dieną nevartojame. Tokia mityba, arba savaitgalinės „cheat“ dienos gerokai apsunkina mūsų virškinimą bei vidinių organų būklę. Šiandien noriu pakalbėti apie detoksikaciją. Kaip elgiamės su savo kūnų po riebaus maisto ir vyno savaitgalių? Yra keletas produktų, kurie padeda išsivalyti ir pagerina jūsų savijautą.

1. Chia sėklos. Chia sėklos dar vainamos žarnyno šluota. Šios sėklos ne tik puikus vitamina A, kalcio bei omega rūgščių šaltinis. Jos turi valančių savybių. Chia sėklas galite dėti į jogurtą ar salotas. Aš kiekvieną rytą užpilu valgomąjį šaukštą sėklų vandens stikline. Palieku šiek tiek išbrinkti ir išgeriu jas prieš maistą. Šios sėklos gali sugerti galybe vandends, 10-12 kartų daugiau nei sveria pačios. Todėl pavirsta į beskonius drebučius. Chia gera pagalbininkė norint pasisaldinti gyvenimą, tačiau sveikai – tikriausiai girdėjote apie chia pudingą? Tai brinkintoschia sėklos su uogomis ar vaisiais, pagardintos medumi, klevų sirupu ar natūraliais saldikliais.

`

( nuotrauka: http://www.healthy-drinks.net/how-to-use-chia-seeds-in-water/ chia pudingas: https://www.thekitchn.com/how-to-make-chia-pudding-246330)

2. Avokadas yra tavo geriausias draugas. Avokadas be galo maistingas vaisius, kuris ne tik turi pakeisti sviestą jūsų racione, bet ir padeda atsikratyti bereikalingų toksinų. Dėkite avokadą ant rytinio skrebučio, arba gaminkitės rytinį kokteilį su bananu, avokadu šiek tiek vandens ir chaisėklų. Bus puiki dienos pradžia.

( nuotrauka: https://gimmedelicious.com/2016/07/10/how-to-make-the-best-avocado-toast-with-eggs/ Smoothie: https://www.emilieeats.com/banana-mango-avocado-green-smoothie/)

3. Bazilikas. Nuostabi ir aromatinga preiskoninė žolė, kuri ne tik pagardina mūsų maistą, bet ir padeda virškinant eliminuoti kenksmingus chemikalus. Drąsiai dėkite jo į savo salotas. Aš baziliką tiesiog dievinu! Vartoju jį su pomidorų ir mozarelos salotomis. O kur dar pomidorų ir baziliko sriuba! Pasigaminti taip paprasta, o nauda organizmui neapsakoma.

( nuotrauka: http://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/recipes/a44539/creamy-tomato-basil-soup-grilled-cheese-bites-recipe/ salotos: http://www.simplyrecipes.com/recipes/heirloom_tomato_basil_mozzarella_salad/)

4. Burokėliai. Ryškiaspalvis burokėlis yra nuostabi daržovė, kuri stiprina mūsų kraują ir padeda organizmui atsikratyti per savaitgalį sukauptų toksinų. Burokėlius valgyti galite ne tik sriuboje, jie puiksu salotų ingridientas. Mėgstu juos šiek tiek pakepinti, pagardinti balzaminiu actu ir valgau su feta, gražgrastę bei graikiniais reišutais. Burokėlių sultis, sumaišytos su obuolių sultimis ir citrinomis gerina kraują, medžiagų apykaitą bei šalina toksinus iš kūno, tad tai gali būti puiki ir sveika pusryčių alternatyva.

(nuotraukos: http://www.scrambledchefs.com/beetroot-and-feta-cheese-salad/ sultys: http://www.juicingcollection.com/Apple-Beet-Celery-Juice)

5. Morkos yra nusotabi daržovė. Jose gausu glutationo, kuris padeda išsivalyti mūsų organizmui bei gerina kepenų veiklą. Spauskite sultis, drąsiai naudokite morkas salotose arba kaip garnyrą pakepintas orkaitėje. Pasinaudokite morkų nauda iškodamos alternatyvos traškučiams ir žiūrėdamos filmą triauškite ne bulvių čipsus, o traškias morkytes. Taip pat – į darbą galite neštis morkas su humusu, tai nuostabus ir mažai kalorijų, tačiau be galo daug vertės turintis užkandis.

(nuotrauka: morkos ir humusas: http://www.taste.com.au/recipes/baby-carrots-quick-hummus/7b7088b4-2512-4668-9e2a-cfcc401ed59f   keptos morkos: http://thecharmingdetroiter.com/roasted-carrots-with-carrot-top-pesto-and-goat-cheese/

Nepamirškite, kad sveika mityba yra vienas iš svarbiausių aspektų jūsų gerai savijautai bei aktyvumui palaikyti. Mylėkime savo kūną!

 

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *