Kalorijos? Kalorijos!

Vis dažniau sulaukiu klausimų ne tik apie tai, ką aš valgau, tačiau kiek kalorijų per dieną suvartoju. Ne vienai iš Jūsų esu atsakiusi, jog kalorijų aš iš tiesų neskaičiuoju! Kaip atskiras rodiklis mityboje jos netgi nėra labai išsamus matmuo.

Visų pirma, suvartojamas kalorijų kiekis yra be galo individualus dalykas. Kiek turėtumėte gauti energijos iš maisto, priklauso nuo jūsų sudėjimo, fizinio aktyvumo, medžiagų apykaitos greičio ir kitų fiziologinių procesų. Todėl, tai, kas tinka man, nebutinai tinka Jums ir atvirkščiai  🙈

Greičiausiai ne viena iš Jūsų yra skaičiusi, kad žmogui reikia apie ~1500 kcal per dieną, kad normaliai funkcionuotų, nes tiek sunaudoja mūsų kūno variklis. Žinoma, taip pat ne viena skaitinėjosi apie 1200 kcal ar dar blogiau – 1000 kcal dietas. Šioje temoje per daug neišsiplėsiu, kodėl tai neveikia ir yra visiška nesąmonė, tačiau pabrėšiu, jog tai, ko negalite laikytis visą gyvenimą pasmerkta žlugti.  😱 Laikykitės tokios dietos, kuri būtų Jūsų kasdienybė, Jūsų gyvenimo stilius, o ne vienkartinis sprendimas.

Bet, grįžtame prie kalorijų. Taigi, net jei sužinote tą magišką skaičių, kiek kalorijų Jums reikia suvartoti, kad svoris imtų kristi arba išsilaikytų esamas, dar nereiškia, jog būsimi rezultatai nudžiugins (emoji). Kodėl? Nes svarbu ir kalorijų kokybė. Tarkime, jei Jūs vartojate apie ~1500 kcal tai reikštų, jog galite suvalgyti 300 g saldainių dėžutę, arba – 3 šokolado plytas, tai atrodo gana daug ir ko gero po to būtų bloga, bet kalorijų gautumėte tiek, kad svoris neva liktų stabilus. 😬 Vis dėlto, prasta kalorijų kokybė padarys savo neigiamą efektą ir vietoj džiaugsmo užlipus ant svarstyklių gali pradėti varstyti ne tik kosmetologo kabineto duris, bet ir kitų sveikatos specialistų.

Internete pilna patarimų ir palyginimų, kaip atrodo skirtingi maisto produktai, turintys tiek pat kalorijų. Išrinkau Jums pačius man įspūdingiausius palyginimus:

Pavyzdžiui, reta moteris pusryčiams suvalgo tris pilnus kiaušinius, o jei taip pasisotiname, paprastai iki pietų jaučiamės patogiai. Na, o per kiek laiko suvalgome pusę Snickers šokoladuko? Ko gero įsigijusios jį degalinėje šokoladą sukertame greičiau, nei prisipildo automibilio degalų bakelis 🙈

Dar vienas smagus palyginimas – traškučiai ir brokoliai. Dažnai eidamos į kino teatrą ar žiūrodamos filmą namuose pasilepiname keliomis saujomis traškučių. Niekada nesusimastome, kad vos 15 vnt jų turi net 200 kcal! Palyginus su brokoliu, kurio galėtume suvalgyti beveik pusę kilogramo 😁 Ir pagalvokite, kiek brokolio pajėgtumėte suvalgyti žiūrėdamos mėgstamą serialą? Du-tris gabaliukus. Sakote neskanu? Bet juk taip sveika! 🙈

Daugelis iš mūsų raukos išgirdę žodį „kumpelis“, juk riebu, kaloringa. Na, palyginkime tai su sviestu – vos šaukštas sviesto prilygsta 200 g kalakutienos. 😱 Vitaminų ir maistinės vertės net nelyginu. Rinkitės įvairius natūralius aliejus arba avokadą ir Jūsų sumuštiniai taps sveikumo įsikūnijimu, atrodys gražiai ir duos apčiupiamos naudos kūnui.

Greitas užkandis? Galime rinktis 51 g guminukų, kurie telpa į vieną saują ir išnyksta vos Jums spėjus sumirksėti arba – 385 g obuolių. Tad iš tiesų, išalkus, bet neturint po ranka sveiko, pilnaverčio patiekalo, pasilepinkite obuoliuku, taip gausite vitaminų, maistingų medžiagų ir šiek tiek apmalšinsite alkio jausmą.

Norėčiau palinkėti visada galvoti apie save ir savo kūną, ką jam duodate ir kaip juo rūpinatės 😘 Snickers ir traškučiai tikrai lengvesnis pasirinkimas, tačiau gerai pasiruošus mūšiams ir susitvarkius tokius mažus mitybos reikaliukus, karas už gražią figūrą ir sveikatą bus vieni juokai  😇

Bučkiai,

Ingrida 😘

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *