3 taisyklė – DRUSKA

Dalinuosi trečiaja savo mitybos taisykle, kuri man padeda puoselėti savo kūną. Primenu, kad pirmosios dvi buvo: cukraus mažinimas bei geriamo vandens kiekio didinimas. Na o dabar – apie druską. Jos savo racione taip pat stengiuosi naudoti kiek įmanoma mažiau. Žinoma, tai nereiškia, kad valgau prėską ir beskonį maistą! Atvirkščiai, gamindama patiekalus naudojų labai daug prieskoninių žolelių, kurios kiekvieną patiekalą praturtina aibe įvairiausių dar neatrastų skonių bei aromatų.

Pastebėjau, jog vengiant druskos ir pradėjus ekspermentuoti su žolelėmis ir egzotiškais prieskoniais, atradau savyje kūrybiškumo gyslelę 🙂  Kiekvieną kartą net ir tradicinis patiekalas tampa nauju vietoj druskos beriant čiobrelius ar baziliką. Gaminuosi jūros druskos bei prieskonių mišinius ir jais gardinu visa valgomą maistą – nuo salotų iki marinuotos mėsos. Net ir tos pačios rūšies maistas gali būti visiškai kitokio skonio pakeitus aromatingus prieskonius. Na, bet grįžkime prie priežasčių, kodėl su druska santykiai turėtų būti šaltesni 🙂

Visų pirma, druska gali turėti įtakos insktų veiklai ir organizme užlaikyti vandenį. Tada tinsta galūnės, paburksta veidas, “užkrenta” akių vokai ir jaučiamas bendras nemalonus jausmas organizme. Su laiku netaisyklinga ir apsunkinta inkstų veikla gali padaryti ir didesnės žalos širdžiai, kraujospūdžiui, bet užbėkime įvykiams už akių ir tiesiog jau dabar sumažinkime druskos vartojimą, kad nereiktų sukti galvos dėl didesnės jos žalos.

Ryte išsipūtes pilvas taip pat gali pranešti apie druskos perteklių. Iš vakaro sočiai pavakarieniavus sūraus maisto, ryte jaučiamas sunkumas. O juk taip norisi atsikelti ir jausti lengvumą bei energijos antplūdį! Tam deja teks lepinti save kiek švelnesniu maistu. Druskos perteklius iš organzimo šalinamas su mums būtinais mikroelementais, todėl galime netekti ir taip reikalingų kalio bei kalcio. Šie mikroelementai yra būtini sportuojan, todėl jei jaučiate, jog kūnas nebenori judėti peržvelkite savo racioną.

Svarbiausia priežastis – druskos perteklius lėtina medžiagų apykaitą. Visi žinome, kad tai turi įtakos svorio augimui. Aš pati pradėjusi riboti druską pastebėjau, jog vakarais nustojo kankinti tinstančios kojos. Anksčiau po darbų dienos norėjosi kuo greičiau atsisėsti iškėlus kojas aukštai. Dabar aukštakulnius pakeičia sportbačiai ir leidžiu sau lengvai prasibėgti su šuniu.

Mielosios, nepamirškite, kad visi pokyčiai veda į kažko naujo pradžią. Savo kūnais turime rūpintis taip pat kaip ir savo namais. Juk skalbiame, tvarkomės, dulkes valome kiekvieną savaitę, tad nepamirškite, jog atidžiau pasinagrinėjus etiketes ir sekant suvartotą druskos kiekį jūs palengvinsite savo vidaus organų darbą bei pagerinsite savijautą.

Bučkiai,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *