Ne kiekybė, o kokybė!

Sporte kaip ir visame kame dažnai galime pasiklysti gausybėje patarimų. Iš tiesų svarbiausia turėti tikslą, tačiau ir mūsų tikslai gali būti skirtingi. Man asmeniškai, svarbiausia – kokybė 🙂

Sportas namuose, kiap ir salėje reikalauja pastangų. Tačiau neturėdamos šalia savęs profesionalų galime pridaryti klaidų. Nėra didelės naudos iš pratimo, kuris atliekamas padrikai ir greitai, nes jis atliekamas neteisingai. Toks požiūris ne tik neduos norimo rezultato, bet ir yra pavojingas. Labai lengva pasitempti sausgyslę, nugarą ar net pažeisti sąnarius. Todėl sportuodama namuose laikausi šių taisyklių:

  1. Veidrodis – tavo geriausias draugas. Bent pradžioje darykite pratimus taip, kad galėtumėte stėbėti savo kūną. Ar atliekant pritūpimus, įtūpstus jūsų kelias neišlenda iš už kojų pirštų? Ar atliekant pratimus pilvo presui jūsų nugaros apačia yra tvirtai „prisiklijavusi“ prie grindų? Puiku jei viskas pavyksta iš pirmo karto, tačiau kitoms reikia nepamiršti stebėti savęs.
  2. Kvėpavimas. Tolygus ir taisyklingas kvėpavimas ne tik užtikrina raumenų aprūpinimą deguonimi, tačiau padeda pratimus atlikti teisingai ir neskubant. Pagrindinė taisyklė: įkvepiame per nosį, iškvepiame per burną. Pavyzdžiui atliekant pritūpimus: įkvepiame pradinėje fazėje, iškvepiame pritūpdamos, kuomet organizmas patiria apkrovą.
  3. Stiprinkite pilvo presą. Ar žinote, kad daugelio nugaros traumų priežastis yra būtent per silpnas pilvo presas. Kasdien atlikite bent 50 atsilenkimų, tam kad ateityje nekiltų problemų atliekant kitus pratimus.
  4. Neskubėkite! Nėra didesnės klaidos nei per greitai atliekami pratimai. Žinoma, visi turime savo ritmą, tačiau leiskite savo raumenims iki galo ir taisyklingai dirbti. Neapkraukite sąnarių bereikalingu straksėjimu.

Tikiu, kad sportuojant namuose galima pasiekti nuostabių rezultatų, tačiau nepervertinkite saves ir būkite atsargios. Pamatysite, su laiku šios taisyklės taps jūsų rutina.

Bučkis,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *