Kodėl svarbu judėti?

Sportas nėra skirtas vien tik gražinti savo kūno linijoms. Nors viešojoje erdvėje susidaro įspūdis, jog tai vienintelė aktyvumo priežastis. Visų pirma tai – gyvenimo būdas. Žmogaus kūnui būtinas judėjimas. Fiziologiškai nesame prisitaikę sėdėti ištisas valandas užsidarę tarp keturių sienų. Nuo mažo aktyvumo ir beveik jokios raumenų apkrovos nereikalaujančio gyvenimo būdo ima byrėti sveikata. Skundžiamės sprando, stuburo skausmais. Galėčiau tęsti ir tęsti…

Man sportas tai yra visų pirma būdas suvaldyti stresui. Kiekvieną kartą po treniruotės užplūsta ramybės ir laimės jausmas. Rodos, treniruotėje palieku susikaupusią įtampą ir nerimą. Trumpos treniruotės – puikus būdas susikoncentruoti į save. Atliekant pratimus esu susikaupusi,  klausau savo kvėpavimo, jaučiu kiekvieną kūno raumenuką. Taip nelieka vietos mintims apie neužbaigtus darbus, besivejančius projektus ir santykius namuose.

Taigi mankšta – kelias ne tik į grožį, visų pirma tai tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos šaltinis. Mokslininkai teigia, jog pastovus fizinis aktyvumas padeda sureguliuoti nuotaikas, sumažinti įtampą, pagerinti mūsų miego kokybę bei padeda įgauti imunitetą. Taip vyksta dėl išsiskyrusių laimės hormonų endorfinų, kurie užplūsta mus, kuomet sportuojame.

Jei nuolat esate blogos nuotaikos ir patiriate daug streso, neskubėkite po sunkios darbo dienos prisėsti ant sofos. Padarykite mankštą, pasivaikščiokite. Svarbiausia – rūpinkitės savimi!

Bučkis,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *