Karštis ir sportas

Atėjus vasarai ir dar tokiai šiltai sunku nesidžiaugti oru. Kiek daug laisvalaikio galimybių ir  treniruočių idėjų! Man patinka visi metų laikai, visi turi kažką savito ir gražaus, ypatingai visą subtilumą gali pajusti jei nuolat sportuoji lauke. Aš bėgiodama lauke savo kailiu patiriu ir rudens darganas ir vasaros karščius. Regis, vasara yra tobulas metas sportui, tačiau karštis gali gerokai pakišti koją jūsų suplanuotai treniruotei. Pakalbėkime, kaip susidraugauti su plieskiančia saulute ir jaustis puikiai!

  •  Planuokime savo treniruočių laiką. Čia tinka senoji patarlė „anksti kėlęs nesigailėsi“. Jei bėgiojate arba sportuojate lauke, susiplanuokite savo treniruotės laiką taip, kad netektų plušėti per patį karštį. Atsikelkite anksčiau, pabėgiokite prieš darbą, kol gamtoje dar likusi nakties gaiva. Taip pat tinka ir vakariniai pasivaikščiojimai, jei esate ir jaučiatės saugi, jei ne -visada galima nuo sofos į lauką išsitempti kompanijoną.
  • Gerkite daug vandens! Karštis verčia mus daugiau prakaituoti ir tokiu oru netenkame neįprastai daug skysčių. Treniruotės metu visada turėkite šalia gertuvę. Kiekvienam jūsų kūno kilogramui reikia išgerti 30ml vandens. Skaičiuotuvus į rankas ir pirmyn!
  • Vėsinkis! Esu girdėjusi, jog prieš treniruotę sučiulptas ledo kubelis padeda sumažinti mūsų kūno temperatūrą. Jei yra galimybė turėkite šalia savęs purkštuką su vandeniu ir apsipurškite. Sudrėkę drabužiai vėsins kūną ir padės lengviau ištverti treniruotę. Žinoma, šaltas dušas po treniruotės turėtų būti lyg vyšnaitė ant torto.
  • Apsirenkime teisingai! Kepurė turi tapti jūsų kompanionu numeris vienas. Ji apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių jūsų galvą bei veidą. Juk nenorite gauti saulės smūgio, kuris gali būti labai pavojingas. Dėvėkite natūralių medžiagų drabužius, kurie leis jūsų odai kvėpuoti.

Svarbiausia klausytis savo kūno ir neignoruoti jo siunčiamų signalų. Jei jaučiate skausmą ar gavos svaigimą, jūsų treniruotė turi būti baigta. Mūsų kūnai moka pasakyti viską, tik reikia išmokti klausytis. Tausokite save ir jauskitės puikiai!

Apkabinu,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *