Užkandis prieš sportą? Misija įmanoma

Artėjantis kalendorinis pavasaris nori nenori priverčia susimąstyti apie žiemos metu sukauptas  atsargas. Dažnai tenka susidurti su žmonėmis, kurie beatodairiškai puola į sporto salę, pamiršdami, kad sveika gyvensena ir savo kūno priežiūra turi būti ne iššūkis, o gyvenimo būdas. Dažniausiai ypač moterys nusprendusios tapti nauja savo versija imasi drastiškai riboti maistą ir plušėti sporto salėje. Tokie iššūkiai sau dažniausiai pasibaigia spurginėje už kampo ir pykčiu ant savęs. Ką daryti, kad jūsų ryžtas nebūtų tik trumpalaikė manija?

Taisyklė labai paprasta – sportuojančiam kūnui reikalingas maistas. Jei jūs neduosite savo kūnui reikalingo kuro – pristigsite energijos. Jausite nuolatinį nuovargį, alinsite save ir neduosite raumenims formuotis reikalingų medžiagų. Tuščias skrandis nėra jūsų treniruočių draugas. Norėdamos prisijaukinti sveiką gyvenimo būdą, dienotvarkę turite susidėlioti taip, kad užtektų laiko bent mažam užkandžiui prieš sportą. 

Tai tikrai nereiškia, kad tik pavalgiusi turite pulti į sporto salę. Pavalgykite iki treniruotės likus valandai arba dviem. Taip organizmui užteks laiko suvirškinti maistą ir pasisavinti reikalingas medžiagas bei jūs nejusite sunkumo skrandyje. Man tobuliausias treniruočių draugas yra senas, geras sumuštinis. Duona aprūpina jūsų organizmą taip reikalingais lėtai pasisavinamais angliavandeniais, o pasirinkti kiti ingredientai neleis nuobodžiauti – viskas tik jūsų vaizduotės ir skrandžio reikalas.

Suvalgę duonos sotumą jausite dar ilgai ir tikrai nepristigsite energijos treniruotėje. Šiais laikais kepinių skyriuje sau tinkamą duoną rasti gali net išrankiausias pirkėjas. Aš rinkdamasi atkreipiu dėmesį į tai ar kepinys yra pilno grūdo ir kiek cukraus yra jame. Pagrindinė taisyklė – ne daugiau nei 5g. (Pavyzdžiui „Rugelis“, „Urtės“ 7 grūdų viso grūdo duoną ar „Urtės“ viso grūdo duoną su saulėgrąžomis). 

Sumuštinis yra tikrų tikriausia kūryba. Receptas ir skonis kaskart gali būti visiškai kitoks. Jei norisi kažko saldaus – renkuosi riešutų sviesto ir banano arba obuolio derinį. Po tokios energijos bombos esu pasiruošusi net ir sunkiausiai treniruotei. Taip pat avokadas yra geriausias sumuštinių draugas, nes puikiai pakeičia sviestą ir suteikia gaivumo. Mėgstu sumuštinius su vištienos krūtinėle ar kita liesa mėsa. Jei vakar visai šeimai orkaitėje kepiau vištieną ar žuvį – likučius panaudoju sumuštiniui. Nauja diena – naujas patiekalas! Nebijokite išbandyti įvairius neįprastus derinius: kepintos daržovės, avinžirniai, pomidorai su mozarella, šparagai, kepintas baklažanas, saldžioji bulvė, burokėliai, kiaušiniai ir t.t. 

Ir atminkite – jūsų sumuštinis yra tik jūsų vaizduotės reikalas!

Skanių eksperimentų! 

Ingrida 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *