Šilto vandens nauda

Ne kartą kalbėjau apie vandens gėrimo naudą mūsų išvaizdai ir savijautai, tačiau šiandien pakalbėkime apie geriamo vandens temperatūrą. Svečiuojantis Indonezijoje ne kartą pastebėjau, jog ten žmonės dažnai gurkšnoja šiltą vandenį. Skanina jį keliomis žolelėmis, uogomis ar vaisiais. Pradėjus domėtis, kokią įtaką mūsų kūnams turi geriamo vandens temperatūra, radau nemažai naudų. Tad, kodėl turėtume gerti šiltą vandenį?

  1. Pagerina virškinimą. Šiltas vanduo padeda pagreitinti virškinimą, tuo tarpu valgio metu išgėrus šalto vandens maiste esantys riebalai gali būti sukietinami ir taip apsunkinamas virškinimas.
  2. Pagerina žarnyno veiklą. Jei rytą pradėsite nuo šilto vandens puodelio pagerinsite žarnyno veiklą ir išvengsite vidurių kietėjimo.
  3. Gerina kraujotaką. Skamba keistai? Iš tiesų pripildydami savo skrandžius šilto skysčio leidžiame atsipalaiduoti raumenims ir pageriname kraujotaką.
  4. Padeda išsivalyti nuo toksinų. Pagerinant skrandžio veiklą, virškinimą ir kraujotaką mes kartu išvalome savo organizmą nuo bereikalingų toksinų. Rūpinamės savo ląstelių higiena.

Jei nusprendėte išbandyti šią gudrybę negerkite per karšto vandens. Vanduo turėtų būti nuo 50 laipsnių ir vėsesnis. Taip išvengsite žalingo efekto savo burnos bei stemplės paviršiui. Pradėkite rytą nuo šilto vandens stiklinės ir stebėkite, kokius pokyčius jaučiate. Jei šiltas vanduo jums yra neskanus, skaninkite vandenį citrina, žolelėmis arba uogomis.

Mažos gudrybės stiprina draugystę! <3

Ingrida,

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *