Pošventinės rezoliucijos. 5 mano taisyklės jums!


Jei praūžus šventiniam karavanui svarstyklės nėra jūsų geriausia draugė, tai šis straipsnis skirtas jums. Šventės be galo smagus metas, bet dažnai pošventinį laikotarpį pasitinkame apsunkę ir pavargę. Ką daryti, kad kuo greičiau sugrįžti į gerą savijautą ir sveiką gyvenimo ritmą?

Pats metas bent jau kelias dienas pailsėti nuo maisto pertekliaus ir leisti organizmui išsivalyti bei perdirbti visus suvartotus „delikatesus“ 🤨😄
Visų pirma – nedarykite organizmui šoko drastiškais sprendimais, grikių, kefyro ar dar kokiomis dietomis. Lengvą detoksikacijos programą galite atlikti į savo mitybą įvedę šias paprastas mano taisykles.


Pirma taisyklė


Vanduo, vanduo ir dar kartą vanduo! 2 – 3 litrai vandens per para! Vandens naudos turbūt nereikia aprašinėti 🥤 tik pažymėsiu, kad vanduo padės greičiau atsilaisvinti nuo toksinų ir atstatyti druskų bei skysčių pusiausvyrą jūsų organizme. P.s. į šį kiekį neįskaičiuotos kavos bei arbatos. Tad teks sekti save ir visuomet šalia turėti butelį su vandeniu.


Antra taisyklė


Kavą keičiame žalia arbata! 🍵 Sakysite, kas gali būti geriau už rytus su karštu kavos puodeliu? Žalia arbata ne tik suteiks energijos, bet bus ženkliai naudingesnė jūsų organizmui. Kava sulaiko skysčius organizme, o arbata pašalina jų perteklių, detoksikuoja ir tonizuoja, veikia kaip antioksidantas, kuris palengvina organizmo valymą.


Trečia taisyklė


Pusryčiai – košė! Jokiu būdu nepraleidžiame pusryčių, renkame sveikiausius bei skaniausius košių variantus. Laikinai stumkite į šalį omletus bei sumuštinius. Nuo šiandien pusryčiams renkames grūdus! Maža užuomina – grikiai puikus pasirinkimas. Juose gausu taip mums reikalingų baltymų (juos geriau įsisavinsite jeigu derinsite su kefyru arba džiovintais vaisiais) pat vertingų vitaminų B1 B2 ir mineralų – kalcio, fosforo, vario, cinko, bromo. Na ir visiems žinoma, kad grikiai puikus geležies šaltinis!


Ketvirta taisyklė
Vienas iš dienos valgių turi būti – žalio, neapdirbto, šviežio maisto patiekalas – puikiai tiks salotų lėkštė! Sotesnis variantas „bowl“ kurį galima praturtinti lengvai sūdyta lašiša ir laukiniais ryžiais. Salotose negailėkite, įvairių sėklų, džiovintų uogų. Užpilas turi būti lengvas, jokiu būdu ne majonezas! Puikiai tiks aliejaus citrinos sulčių ir garstyčių mišinys, gardinkite česnaku bei žolelėmis.

Penkta taisyklė


Judėjimas! Keliame savo gražiąsias nuo sofų ir lekiame į lauką. Kasdien privalome nueiti bent 10000 žingsnių. Idealiu atveju net ir daugiau. Sakote neįmanoma? O aš sakau, kad tereikia protingai susiplanuoti savo dieną ir šiek tiek dažniau palikti mašiną stovėti garaže. Pats lengviausias būdas išlikti aktyviu – visur keliauti pėsčiomis.

Nelaukite tinkamo laiko. Pradėkite jau šiandien ir rezultatais džiaugsitės jau labai greitai. Sveiko ir lengvo jums pošventinio laikotarpio!

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *