OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Neskubėkime siekti rezultatų

Šiandien mes visos kažkur skubame, lekiame ir vis rečiau iš tiesų skiriame laiko sau, pagalvojame apie save ar duodame pakankami laiko permainoms ir rezultatams.

Mano patirtis man parodė, kad geriausius rezultatus atneša tik ilgi metai darbo. Per sporto ir sveikos mitybos kelią aš suvokiau, kad nereikia tikėtis greitų ir efektyvių pasikeitimų. Gal ir liūdna žinia, bet – taip tiesiog nebūna! Prisiminkime, kaip mokėmės skaityt ar važiuoti dviračiu – tai užtruko tikrai ne vieną dieną, gal to mokytis mums teko net kelis mėnesius. Lygai taip pat ir su sporto, mitybos bei svorio rezultatais.

Turiu kelis patarimus, kaip sėkmingai siekti ilgalaikių rezultatų. Gal nieko nenustebinsiu, bet kaip sako išmintis – “kartojimas yra mokslų motina”.

  • Nespauskime savęs, o palaikykime ir nuolat skatinkime. Primenu, būkime sau kantrios – tai ir yra tas magiškas raktas į sėkmę. Siekdama tikslų aš nuolat sau kartoju, kad šis procesas yra lėtas. Stengiuosi savęs neskubinti, nespausti. Susidėlioju nuoseklius žingsnius ir juos pildau etapas po etapo. Susidarykime planą! Pasidariusios įvertinkime jo realumą, o tada ir tikslo siekti bus daug lengviau.
  • Nesiimkime greitų “detox” ar kitų drąstiškų dietų. Vėlgi, ne kartą esu sakiusi, kad greitos, sunkios ir itin ribojančios dietos, kurios negali tapti kasdienybe ir gyvenimo stiliumi – pasmerktos žlugti. Prieš pradėdamos kažko laikytis labai aiškiai savęs paklauskime “ar taip galėsiu maitintis visa likusį gyvenimą”. Jei atsakymas ne, net nepradėkime. Nes bet koks laikinas tikslas yra pasmerktas nesėkmei.
  • Nevarginkime kūno 24/7 sporto salėje. Nepamirškime, kad sportas padeda, bet persitempimas gali padaryti negrįžtamos žalos. Įsivertinkime savo galimybes, galime ir čia susidaryti planą, kaip ir kada sportuosime. Ir (!) labai svarbu – nusistatykime, kada ilsėsimės ir leisime sau atsipūsti. Tikrai nėra prasmės plušti kiekvieną dieną, jei nesame profesionalios sportininkės. Žinoma, aš nekalbu apie įprastą judėjimą. Vaikščioti patariu kasdien 🙂
  • Permąstykime tikslus. Tokia tikslų ir rezultatų revizija yra privaloma. Galbūt mes pastrigome ties prieš 10 metų susigalvota idėja, galbūt norime įlįsti į džinsus, kuriuos nešiojome mokykloje, nors šie jau seniai nebemadingi? Periodiškai pagalvokime apie savo tikslą, apie savo nueitą kelią ir apsispręskime, ar iš tiesų siektas tikslas dar tebeaktualus. Ar tikrai jis mums teiks reikšmę ir džiaugsmą, kaip manėme tada, kada jį sugalvojome? Keičiamės mes, keičiasi ir mūsų tikslai.

Na, o pabaigai, tiesiog priminsiu, kad visur turi lydėti ramybė, nuolatinis sąmoningumas ir nuoseklumas. Juk pasaulis lekia nesustabdomu greičiu, tad bent mes sustokime ir akimirką skirkime sau ir padėkai už pasiektus rezultatus.

Apkabinu,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *