Kaip išgyventi Kalėdas?

Skambant kalėdinių dainų romantiškoms melodijoms, pajuntu, kaip cinamoninių sausainių kvapas užpildo mano plaučius. Dukra kiekvieną vakarą prašo išvirti karšto šokolado su miniatiūriniais zefyriukais… Karštas vynas liejasi laisvai ir svaigina savo aromatu… Skamba pažįstamai? Taip ir maniau! Kaip nepaslysti ir išgyventi kalėdinį laikotarpį?!

Neteigiu, jog visa esybe pasinerti į Kalėdų šurmulį yra blogai. Bet sausainis po sausainio ir akmenį pratašo, o sugrįžti į savo ritmą gali būti LABAI sunku. Tad dalinuosi keliais patarimais, kaip išgyventi Kalėdas:

  1. Neišeik iš namų tuščiu skrandžiu! Blogiausi sprendimai gyvenime daromi esant alkaniems. O jei rimtai – sausainiai taip nekvepės ir nepriimsite neapgalvotų sprendimų jei valgysite savo ritmu. Šiuo metų laiku ypač svarbu apgalvoti savo pusryčius, pietus ir vakarienę. Tas pats galioja ir Kūčių vakarienei. Keliaujant per kelis stalus galime prisikimšti pilnus pilvus. Nevažiuokite iš namų alkanos. Suvalgykite lengvą užkandį ir tuomet jūsų pasirinkimai žvelgiant į gausybę patiekalų bus racionalesni.
  2. Neužsisėdėkite namuose! Žinau, kad prikimštu pilvu gulėjimas yra vienas iš kalėdinio laikotarpio „must have“, tačiau raginu judėti kuo daugiau. Nuolatinis judėjimas pagerins jūsų medžiagų apykaitą ir padės greičiau suvirškinti visą maistą. Džiaukimės sniegu, tempkite vaikus į lauką su rogutėmis. Lėkite pačiuožinėti su pačiūžomis. Ne tik pradžiuginsite šeimą, bet ir pasportuosite!
  3. Ragaukite protingai! Visi žinome, kad lietuviai garsėja savo svetingumu. Taip, taip 12 patiekalų ir visus juos reikia paragauti. Skamba, kaip iššūkis? Pirmoji taisyklė – nesėskite prie stalo tuščiu skrandžiu. Antroji – ragaukite visko, bet su saiku. Galiu postringauti apie teisingą mitybą, bet visi žinome, jog mamos ir močiutės skaičiuos kiekvieną kąsnį ir neleis jums pakilti nuo stalo, kol neparagausite visko. Ragaukite su saiku 🙂
  4. Karšto vyno vakarėliai… Taip, taip…alkoholis kenkia jūsų ir visuomenės gerovei ir jo geriau nevartoti, bet visi žinome, kaip būna. Karštas vynas yra saldinamas, todėl vienoje taurėje šio gėrimo yra apie 150 kcal. O jei dar skaičiuotume cukrų! 13 g. vienoje taurėje. Geriau rinktis sausą vyną, kuriame nebus pridėtinio cukraus arba visiškai atsisakyti alkoholio.

Artimiausiu metu pasidalinsiu keliais Kalėdų stalo receptais, kurie bus ne tik skanūs, bet ir sveiki! Stay tuned!

Apkabinu,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *