Iškrovos diena

Teisingas mitybos ritmas yra raktas į puikią medžiagų apykaitą ir gerą savijautą. Nuolat reikiamomis maistinėmis medžiagomis aprūpintas kūnas jums atsidėkos, tačiau pasigirsta vis daugiau kalbų apie iškrovų, detoksikacinių dienų naudą. Šiandien pakalbėkime, kaip teisingai laikytis iškrovos dienos plano ir kokią naudą iš to gausime. 

Visų pirma – kas yra iškrovos diena? Tai diena, kai mes suvartojame labai mažą kalorijų kiekį arba maisto nevartojame visiškai. Ne, tokios detoksikacinės dienos nėra sugalvotos tam, kad numestumėte svorio, tai būdas pagerinti mūsų medžiagų apykaitą ir leisti pailsėti virškinimo sistemai. Maisto medžiagų nebeskaidančios ląstelės ima valytis nuo pašalinių produktų, kurie susidaro vykstant skaidymo procesui. Tokiu būdu atsikratome toksinų, kurie ilgainiui apsunkina organizmo funkcijas. 

Kokios svarbiausios taisyklės?

  • Gerkite vandenį. Visą dieną nuolat gerkite vandenį, taip neišgąsdinsite savo virškinimo sistemos ir padėsite išsivalyti susikaupusiems toksinams iš jūsų kūno. Per dieną reikėtų suvartoti 2-3l gryno vandens. Jei laikotės iškrovos dienos, tuomet patarčiau būtinai suvartoti 3l.
  • Susiplanuokite savo dieną taip, kad organizmui ir sau nekeltumėte papildomo streso. Tai turi būti nedidelio aktyvumo diena. Ypač jei iškrovos dieną darotės pirmą kartą, tuomet susiplanuokite dieną be sporto arba su nedidelio aktyvumo treniruote. 
  • Neikite apsipirkti į maisto prekių parduotuvę. Visos žinome, kas nutinka, kai eini tuščiu skrandžiu apsipirkti maisto. Į krepšelį iš niekur ima kristi tokie maisto produktai, kaip: sausainiai, javainiai, šokoladas, varškės sūreliai ir t.t. Nesukelkite sau papildomos kančios.
  • Iškrovos diena tik vieną kartą per savaitę! Jei piktnaudžiausite, galite nuskriausti save. Per dažnai badavime ar pusiniame badavime būnantis kūnas pasiųs signalą smegenims. Jūsų medžiagų apykaita sulėtės ir kūnas dvigubai stipriau ims kaupti visą suvartotą maistą. Tai kūno gynybinė reakcija prieš badą. Todėl jei tikitės sulieknėti badaudamos, pasieksite atvirkščią rezultatą ir įsisuksite į „jojo“ efektą. 

Kaip laikytis iškrovos dienos?

Galite mėginti visiškai nevartoti maisto, tik gerti vandenį. Aš patarčiau bent vieną kartą dienoje suvalgyti vandeniu užsipiltų chia sėklų, kurios padės išvalyti virškinimo sistemą. Tokia diena reikalauja daug susikaupimo ir ištvermės, tačiau gali būti daugeliui nepriimtina, ar per sunki. Todėl aš rekomenduoju laikytis itin mažo kaloringumo mitybos plano. Viena iš labiausiai man patikusių idėjų yra obuolių iškrovos diena. 

Per visą dieną vartojame tik obuolius su žievele. Kaskart išalkusios suvalgome obuolį. Tokiu būdu per dieną turėtume suvartoti apie 1,5 kg  obuolių.  Obuoliai yra praturtinti A, B ir C vitaminais, jų turimi angliavandeniai leis jaustis energingai visą dieną. Obuoliai turi gausybę skaidulinių medžiagų, kurios padeda kovoti su cholesteroliu. Taip pat galite rinktis kitas alternatyvas: agurkų diena, morkų diena, šviežiai spaustų sulčių ir t.t.

Svarbu pasirinkite tai, kas jums iš tiesų teiks malonumą ir jausitės energinga visą dieną. 

Apkabinu,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *