Glotnutis tavo sielai!

Angliškai ir man priimtiniau dar vadinamas “smoothie” yra geriausia kas galėjo nutikti žmonijai. Tikrai taip! Man asmeniškai nėra tobulesnio virtuvės išradimo nei kokteilinė. Išsprendžia pagrindinę problemą tomis akimirkomis kai nėra laiko, o vieninteliė greito patiekalo alternatyva tampa bulkutė su nutella. Žinau, kad visas ištinka krizė, kuomet renkamės tarp savo alkio ir savo mitybos plano. 🙂

Mane kokteilinė išgelbėjo nuo blogų pasirinkimų. Sumetus kelis ingridientus, šliūkštelėjus vandens ar pieno už minutės jūsų rankose yra purus, gardus ir sveikas gėrimas. Vis gi kokius ingridientus reikėtų rinktis eksperimentuojant su glotnučiais? Turiu kelias taisykles, kurių stengiuosi laikytis.

Jokio pieno. Taip, taip nuo sveiko “smoothie” iki pieno kokteilio yra tik vienas žingsnis ir jis vadinamas pienu. Gamindama glotnučius sau vengiu naudoti pieną. Visų pirma dėl to, jog riebus pienas paneigia sveiko užkandžio idėją, visų antra dėl to, jog stengiuosi mažinti pieno produktų vartojimą.

Chia sėklos. Pagrindinė mano glotnučių sudedamoji dalis – ispaninis šalavijas. Šios sėklos dar vadinamos žarnyno šluota. Padeda pagerinti virškinimą ir detoksikuoja jūsų organizmą. Taip pat turi begales vitaminų ir mineralų bei yra labai sočios! Jei dar nebandėte – būtinai turite įtraukti jas į savo racioną.

Įvairovė veža. Nėra vieno teisingo recepto. Miksuokite vaisius ir daržoves, sėklas bei kruopas. Šiandien mano stiklinėje yra kalnas špinatų, du šaukštai chia sėklų, stiklinė vandens, vienas bananas, viena kriaušė (kad būtų saldžiau 🙂 ) ir mano mylimas avokadas. Super švieži, gaivūs, sotūs ir sveiki pusryčiai.

Nuvalykite dulkes nuo virtuvinio kombaino ar kokteilinės ir paeksperimentuokite!

Bučkis,

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *