Cheat days!

Visi tai daro, bet niekas apie tai nešneka. Kas? Cheat days! Diena, kai leidi sau daaaug daugiau nei leistum paprastą dieną. Ypatinga akimirka visų mūsų gyvenime. Ne paslaptis ir mano. Tačiau jei jau „sukčiauti“ tai maistingai ir skaniai.

Vasara man – griliaus sezonas. O skaniausias dalykas, kurį galima pasigaminti gamtoje yra mėsainiai. Neslėpsiu – nėra pats sveikiausias pasirinkimas, todėl juos šiek tiek transformavau ir įtraukiau į savo, taip nuoširdžiai laukiamų „cheat days“ dienų racioną.

Pakalbėkime apie svarbiausius akcentus. Pirmasis – bandelė. Niekur nepabėgsi, burgeris turi būti su bandele, kitaip tai tik salotos. Aš renkuosi Vilniaus duonos broche bandeles, nes jos pasakiškai skanios, minkštutės ir skirtos būtent burgeriams. Mes jas pakepiname ant grotelių, kad išorė būtų šiek tiek traški o vidus – burnoj tirpstantis minkštumas.

Antrasis akcentas – padažas. Kadangi be bandelės gyventi negaliu, padažą stengiuosi pasigaminti pati. Taip išvengiu cukringų bei konservantų prifarširuotų pirktinių padažų. Giebkit rašiklius, nes atskleisiu savo mėgstamiausių padažų receptus:

Jo didenybė pesto. Tereikia grūstuvėje iki vientisos masės sutrinti česnako skiltelę ir kedro riešutus, tuomet sudėti saują bazilikų ir žiupsnelį druskos ir vėl pergrūsti iki vientisos masės. Galiausiai padažą paskaninu sūriu ir alyvuogių aliejumi, ir vėliau sutrinu iki kreminės konsistencijos.  

Nekaltas jogurtinis. Sumaišome jogurtą (aš naudoju graikišką) su citrininiais čiobreliais, laiškiniais česnakais ar kitomis mėgstamomis žolelėmis išspaudžiame šlakelį citrinos sulčių ir mėgaujamės.

Gvakamolė. Sutriname į vieną masę avokadą, pusę mėlynojo svogūno, vidutinio dydžio pomidorą, porą skiltelių česnako ir paskaniname druska, pipirais bei citrinos sultimis.

Dažniausiai burgerius kepame iš jautienos faršo, tačiau tikrai taip pat skanu yra burgeris su lašišos file arba vegetariškuoju portabelo grybu. Jei jau nusidėti, tai tik su sultingu, skanutėliu bei maistingu burgeriu.

O kokias paslaptis turite jūs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *