Burokėlis – daržovė karalienė

Ne kartą teko skaityti straipsnius apie tai, kaip kiekviena tauta turėtų sudaryti savo racioną iš to, kas yra būdinga tam regionui. Pagal šią filosofiją mums lietuviams visi egzotiniai vaisiai ir daržovės yra svetimi, todėl sunkiau virškinami bei įsisavinamos maistingosios medžiagos. Stengdamasi į savo racioną įtraukti kuo daugiau vietinių gėrybių atradau ropines daržoves ir žinoma jų visų karalių – burokėlį.

Burokėliai yra be galo švelnaus skonio ir ypač tinka salotoms su ožkos sūriais. Šiek tiek balzaminiame acte pakaramelizuoti burokėliai taps puikiu užkandžiu prie sūrio su mėlynuoju pelėsiu. Ką jau kalbėti apie sriubas. Tai daržovė, kuri gali būti ir garnyru, ir pagrindiniu patiekalu.

Burokėliai yra gausus vitamino C bei geležies šaltinis. Juos vartodami gerinate savo kraujo sudėtį ir stiprinate imunitetą. Čia gausu magnio, vario bei vitaminų A, B6. Puikus užkandis vaikams, tik ką daryti jei mažieji gurmanai atsisako šio delikateso? Aš radau puikų sprendimą – naująją Agotos duoną su burokėliais. Dabar žymiai lengviau suvartoti reikiamą kiekį daržovių, nes šioje duonoje jos yra net 46%. O tai sudaro penktadalį rekomenduojamos daržovių paros normos. Vienu šūviu du zuikiai.

Puikus pusryčių ingredientas. Mes namuose duoną tepame rikotos sūriu, valgome su šviežiais pomidorais, sūriu bei kumpiu. Tokie pusryčiai užtikrins energijos kupiną dieną. Džiugu, kad nuolat galiu rasti naujų gudrybių, kaip savo namų meniu papildyti maistingomis medžiagomis be vargo ir nekeisdama namiškių įpročių.

Dažnai manęs klausiate, ar galima vartoti duoną. Aš manau, kad svarbiausia atsirinkti pačią sveikiausią jos versiją. Atkreipkite dėmesį į sudėtį bei cukraus kiekį. Aš renkuosi bemieles duonas, kuriose nėra daug pridėtinio cukraus. Maža gudrybė: angliavandeniais praturtintus produktus vartokite primojoje dienos pusėje. Pusryčiams valgykite daugiau angliavandenių turinčių produktų, o vakarienei bei pietums pasilikite lengvesnius, baltymais praturtintus patiekalus. Taip turėsite jėgų bei rūpinsitės savo linijomis.

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *