Šilta/šalta? Viskas apie kontrastinį dušą

Kontrastų mūsų gyvenime pilna ir jie visi iki vieno reikalingi! Juoda balta, gerai blogai, linksma liūdna ir t.t. Jau supratote kur link lenkiu? Pakalbėkime šiandien apie šaltą dušą. Kūnas nueina pagaugais vos pagalvojus? Viskas – tik požiūrio klausimas.

Kontrastinius dušus darydavosi dar mūsų mamos. Vieša paslaptis, kad norint elastingos bei jaunatviškai atrodančios odos reikia ją palepinti temperatūrų skirtumais. Dažniausiai siūlomas ritmas – 3 min. šilto vandens, 1 min. šalto. Tačiau pradėkite pratintis iš lėto. Nors pirmieji kartai gali būti panašesni į cypiantį suktuką, reikėtų laikytis 3 prieš 1 taisyklės. 90 sek. karšto vandens – 30 sek. šalto ir t.t. Kai kalbame apie temperatūrą – karštas vanduo turėtų būti tikrai karštas, o šaltas – toks kokį galite ištverti.

Nuotrauka iš elephant.journal

Tokiu būdu suaktyvinsite kraujotaką. Kuomet maudomės po šiltu vandeniu – kraujas plūsta į mūsų odą, atverdamas poras. Šalto vandens dozė priverčia kraują tekėti link vidaus organų, siekiant juos apsaugoti nuo šalčio. Dar viena paslaptis: šaltas vanduo padeda deginti nereikalingus riebalus. Taip, taip išgirdote teisingai. Mūsų kūnuose yra dviejų tipų riebalai. Baltieji – nuo bandelių, kurių neišdeginote sporto salėje ir rudieji – gyvybiškai reikalingi, atsakingi už kūno temperatūros palaikymą. Pastarieji atsidūrę šaltyje ima skaidyti baltuosius, tam, kad jūs nesušaltumėte.

Kontrastinis dušas padeda:

  • Atsikratyti raumenų skausmo;
  • Pagerinti kraujotaką;
  • Greičiau deginti riebalus;
  • Sustangrinti odą;
  • Išlikti aktyvioms;

Šalčio bei karščio terapiją aš įtraukiau ir į savo veido priežiūros rutiną. Kelis kartus per savaitę, o kartais ir kiekvieną dieną rytus pradedu nuo leduko iš šaldytuvo. Leduką vedžioju savo veidu bei dekolte, atitraukusi prie odos dedu nedidelį po karštu vandeniu įkaitintą rankšluostuką. Viską kartoju 3-5 kartus. Oda tampa skaistesnė, atsikratau maišelių po akimis ir bet kokių minčių apie miegą.

Išbandykite veido arba viso kūno kontrastinę terapiją ir savo atsiliepimus siųskite man!

Ingrida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *